19 czerwca poznamy decyzję sądu dotyczącą „wampira z Bytowa”

19 czerwca Sąd Okręgowy w Gdańsku podejmie decyzję w sprawie „wampira z Bytowa”, czy uznać go za niebezpiecznego i umieszczenie go w zamkniętym ośrodku leczniczym. 

 

Posiedzenie dot. Leszka P. odbyło się w poniedziałek i było niejawne. Podczas tego spotkania przesłuchano sześcioro biegłych sądowych oraz świadka. Na sali obecny był również tzw. „wampir z Bytomia”, który złożył swoje oświadczenie, a także odpowiadał na pytania sądu i stron. Z racji tego, że jest to skomplikowana sprawa, sąd będzie miał dwutygodniową naradę i 19 czerwca powiadomi o swojej decyzji. Wyrok sądu będzie nieprawomocny.

 

Leszkowi P., w tym roku kończy się wyrok za zabójstwa i gwałty, który odsiedział w więzieniu w Starogardzie Gdańskim. W latach 1984-1992 r. był uznawany przez media za jednego z najbardziej niebezpiecznego seryjnego mordercę. Pierwszy wyrok dostał w 1992 roku za zgwałcenie 40-letniej kobiety. Później został oskarżony o 20 przestępstw, w tym 17 zabójstw. Leszek P. przyznał się do 60 morderstw, jednak ostatecznie wycofał swoje zeznania. W 1996 r., Sąd Wojewódzki w Słupsku wycofał zarzuty i oskarżył go tylko o zabójstwo i gwałt 17-letniej Sylwi D., za co dostał karę w wysokości 25 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: pap.pl