Zamach w Manchesterze

Przynajmniej 22 osoby nie żyją i około 119 osób zostało rannych w skutek zamachu terrorystycznego na koncercie Ariany Grande w Manchesterze.  Niestety poszkodowane zostały również dzieci. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie. 

Do zamachu doszło wczoraj około godziny 22.45, chwilę po zakończeniu koncertu gwiazdy pop. Prawdopodobnie atak terrorystyczny przeprowadzony był za pomocą materiałów wybuchowych, które zostały wniesione na teren hali, gdzie odbywał się koncert Ariany Grande. Główne ofiary to dzieci, młodzież i rodzice, którzy czekali na swoje pociechy. Zamachowiec to 22-letni Salman Abedi, obywatel Wielkiej Brytanii, pochodzenia libijskiego, który zginął na miejscu. Zatrzymano jego brata, być może powiązanego z tym atakiem.

Nie wiadomo czy wśród zabitych i rannych są Polacy. Pojawiają się informacje o zaginionych Polakach, z którymi nie ma żadnego kontaktu od chwili ataku. Witold Waszczykowski skomentował tę sprawę następująco:

 „kilku osób poszukujemy, tylko tyle mogę dzisiaj powiedzieć”. 

 

Konsulat Generalny RP w Manchesterze pozostaje w kontakcie z władzami miejscowymi w sprawie ewentualnie poszkodowanych obywateli polskich.
W przypadku jakichkolwiek informacji dotyczących obywateli polskich, którzy ucierpieli w tym zdarzeniu, Konsulat Generalny RP w Manchesterze prosi o kontakt pod telefonem dyżurnym:
dla dzwoniących z Polski: +44 77 6997 5719
dla dzwoniących z Wielkiej Brytanii: 0 77 6997 5719

 

 

źródło: onet.pl